
Op woensdagmiddag 8 juni 2022 kun je, alleen in Hengelo al, terecht op maar liefst vijf buitenspeellocaties! (Foto: PR)
(Foto: PR)Jantje Beton: ‘Stop nooit met spelen!’
Buitenspelen is super belangrijk, maar wordt steeds minder vanzelfsprekend. Daarom organiseren Jantje Beton & Nickelodeon ieder jaar de Buitenspeeldag. Dit is dé middag waarop we vieren wat zo belangrijk is: buitenspelen!
HENGELO - Jantje Beton is hét goede doel dat zich sinds 1968 samen met kinderen en jongeren inzet voor meer en uitdagender speelruimte en meer speelkansen. Jaarlijks doen ruim 350.000 kinderen mee aan de activiteiten en projecten van Jantje Beton. Kinderen en jongeren in kwetsbare (speel)posities krijgen hierbij extra aandacht. “Wij willen bereiken dat álle kinderen en jongeren in Nederland dagelijks kunnen spelen en bewegen”, aldus deze organisatie. “Kinderen moeten steeds meer, en spelen steeds minder, terwijl spelen het belangrijkste én het leukste onderdeel is van een gezond leven”. Daarom zegt Jantje Beton … STOP NOOIT MET SPELEN! Jantje Beton ondersteunt de speeltuinen, kindervakantieorganisaties en stads- en kinderboerderijen die aangesloten zijn bij branchevereniging LOS, omdat dit heel belangrijke speelplekken zijn voor kinderen.
De landelijke teller voor het aantal buitenspeeldaglocaties staat al bijna op 400 en Hengelo is daarbij goed vertegenwoordigd. Op woensdagmiddag 8 juni kunnen alle kinderen terecht op maar liefst vijf locaties, te weten: op het grasveld aan de Elsbeekweg, voor de tiende keer aan de Jan Prinsstraat, bij speeltuin ’t Lansink, bij sportpark De Waarbeek en voor de 21ste keer, op het grasveld tussen de Boerhaavelaan en de Resedastraat (Het Woolde).
“Klopt, ook dit jaar wordt er weer een buitenspeeldag georganiseerd in wijk Het Woolde”, aldus medeorganisatoren, Francien en Bram Richmond. “Er is weer van alles te doen, zoals een mega-wipe-out, ponyrijden, kabelbaan, klimtoren, voetbaltoernooi, springkussens, ringsteken en nog veel meer. Op het veld aan de Boerhaavelaan/Resedastraat vindt een groot buitenspeelspektakel plaats, waarbij jong en oud welkom is tussen 14.00 en 17.00 uur.”
Francien en Bram zetten zich al jaren in voor hun buurt, maar doen dit natuurlijk niet alleen. “Zeker niet! We hebben natuurlijk tal van lieve vrijwilligers en sponsoren die helpen om er voor de kids een onvergetelijke dag te maken. Alle kinderen van vier tot twaalf jaar zijn van harte welkom en mogen voor €1,00 een heerlijke middag komen spelen in allerlei mooie opblaastoestellen, grappige ponycycles, auto’s schilderen, leuke verhalen luisteren, ijs en drinken en nog veel meer. We hopen heel veel kinderen na de afgelopen twee coronajaren eindelijk weer te zien; het is immers zo belangrijk om buiten te spelen.”
Nu moet iedereen nog duimen voor mooi weer, dan kan de middag op alle vijf locaties in Hengelo vast niet meer stuk.
www.jantjebeton.nl
Linda Meijer
Alle kids van vier tot twaalf jaar zijn van harte welkom
Lees ook
-
MrWheelson wint Shopping Award
4 dagen geleden
-
Kleine beestjes bekijken
4 dagen geleden
-
Cursus Arabisch voor beginners met John Cremers komend najaar
4 dagen geleden
-
Sporten en bewegen in binnenstad
5 dagen geleden
-
Nieuwe glijbaan bij Preston Palace
5 dagen geleden
-
FC Twente opent met mooi oefenduel tegen Bon Boys
6 dagen geleden
-
Hét Wooncentrum heeft laatste trends
6 dagen geleden
-
Bieb zoekt voorlezers
6 dagen geleden
-
Easyslim.nu: Al 7 jaar dé succes-formule in de afslankbranche
6 dagen geleden
-
Rondkijken in Hengelose tuinen
6 dagen geleden
-
Mantelzorgcafé nu ook voor jongeren
6 dagen geleden
-
Mobiel blijven met brom-mobiel van Auto ter Riet
7 dagen geleden
-
Augen-Zentrum-Nordwest de modernste apparatuur
24 jun, 15:28
-
De Barok Bende brengt Les Indes Galantes van Rameau
24 jun, 15:27
-
Zes middagen films in Museum Hengelo
23 jun, 13:05
-
Kinderen van minima blij maken
23 jun, 13:03
-
Maud Roetgering terug bij de FC Twente Vrouwen
23 jun, 12:24
-
Fitter worden door goed te wandelen
22 jun, 12:00
-
Bijen aan het werk bij businesspark Hengelo
22 jun, 11:58
-
Geen lange wachtrijen maar direct vakantie vieren
22 jun, 11:54
-
Autoservice Jan Dekker gaat definitief stoppen per 1 augustus
21 jun, 18:58
-
Outlethal Twente: altijd verrassend!
21 jun, 13:56
-
Zomerconcert Cecilia
21 jun, 13:45
1
-
International Holland Piano Series
21 jun, 13:44
Nieuwsoverzicht
-
MrWheelson wint Shopping Award
4 dagen geleden
-
Kleine beestjes bekijken
4 dagen geleden
-
Cursus Arabisch voor beginners met John Cremers komend najaar
4 dagen geleden
-
Sporten en bewegen in binnenstad
5 dagen geleden
-
Nieuwe glijbaan bij Preston Palace
5 dagen geleden