Afbeelding

Weekendtips (26 - 28 december): Even bijkomen van de kerstdagen

Uitgaan

Na alle gezelligheid rond kerst is het fijn om er weer even op uit te gaan. Voor wie wil bijkomen van de kerstdagen of juist zin heeft in iets leuks buitenshuis, is er dit weekend genoeg te doen in Hengelo. Van sfeervolle activiteiten tot sport, kunst en theater: verspreid over drie dagen is er voor ieder wat wils.

Vrijdag 26 december

Op tweede kerstdag is er een levende kerststal bij Scoutinggroep St. Jeroen-Bambi aan de Achterhoekseweg. De blokhut verandert in een sfeervolle kerststal waar jeugdleden meerdere keren per uur een kort toneelspel opvoeren. Op het terrein lopen ezels rond en is er ruimte om iets warms of lekkers te halen. Ook is er een kleine kerstmarkt en klinkt er muziek bij het kampvuur. De levende kerststal is gratis te bezoeken en geopend van 12.00 tot 17.00 uur.

Zaterdag 27 december

In Sporthal Veldwijk vindt het AUNI-toernooi plaats. Jongeren van verschillende nationaliteiten komen hier samen voor een dag vol voetbal, ontmoeting en culturele uitwisseling. Bezoekers kunnen genieten van wedstrijden op hoog niveau en een multiculturele markt waar diversiteit centraal staat.

Op De Möllerwerf is de tentoonstelling Wildhanging te bezoeken. Meer dan 160 kunstenaars uit stad en regio tonen hier hun werk. De expositie is geopend van 13.00 tot 17.00 uur.

In de avond is er een Bierproef Wedstrijd op de Schaatsbaan Hengelo. Tijdens deze gezellige activiteit worden verschillende bieren geproefd en staat samen beleven centraal. De bierproefwedstrijd duurt van 20.00 tot 22.00 uur.

Ook is er deze dag de try-out van de dansvoorstelling Mada Mada. In deze voorstelling staat de zoektocht naar ambitie en verwachtingen centraal, vertaald in dans, gesproken woord en persoonlijke verhalen.

Zondag 28 december

Op De Möllerwerf is de tentoonstelling Wildhanging opnieuw geopend van 13.00 tot 17.00 uur. Bezoekers krijgen hier de kans om kunst van meer dan 160 kunstenaars te bekijken.

Ook de try-out van Mada Mada is deze dag te zien. De dansers nemen het publiek mee in een voorstelling over blijven doorgaan, zelfs als de eindstreep steeds verder lijkt te liggen.

In de Schouwburg Hengelo staat zondag de voorstelling Vrouwejaars op het programma. In deze theateravond werpen vrouwelijke artiesten met humor en creativiteit hun blik op het jaar 2025, met cabaret, comedy, zang en muziek. Kaarten verkrijgbaar via de Schouwburg.

Afbeelding
Nijverbij voor Adri Schols als waardering voor jarenlange inzet bij paddentrek 1 uur geleden
Afbeelding
Mieke Bos uit Hengelo wint ‘Librije-grond’ tijdens slotakkoord NK Tegelwippen 3 uur geleden
Vorig jaar werden de Zomerfeesten De Hoeve drukbezocht. (Foto: TheARROWS)
Zomerfeesten De Hoeve met Jan Smit en veel crossspektakel 5 uur geleden
Afbeelding
Sanquin zoekt in Hengelo ruim 1.700 nieuwe bloeddonors met nieuwe campagne: ‘De kunst van het doneren’ 8 uur geleden
Afbeelding
Gratis zondagmiddag vol live muziek bij Cultuurpodium Houtmaat 6 mei, 14:31
Mickey en Minnie gaan naar Plein Westermaat Hengelo. Kom ook langs en geniet van leuke activiteiten, verrassingen en acties.
Mickey en Minnie Mouse komen naar Plein Westermaat Hengelo 6 mei, 12:00
Afbeelding
Cursus ‘De kracht van je innerlijke tijdlijn’ met Björn de Vos 6 mei, 09:47
Bas Haring gaat in gesprek over kunstmatige intelligentie in Bibliotheek Hengelo Stad.
Een avond over AI: wat betekent slimme technologie voor ons? 5 mei, 19:03