Samen bridgen. Binnenkort kunnen beginners het spel leren in Hengelo en Borne. Foto: Nederlandse Bridge Bond.
Samen bridgen. Binnenkort kunnen beginners het spel leren in Hengelo en Borne. Foto: Nederlandse Bridge Bond.

Bridgen leren bij een startersclub

Verenigingen

“Bridgen is goed voor de sociale contacten en het helder houden van je geest.” Voorzitter Henk Lantink van bridgeclub De Nieuwe Lichting kan het iedereen aanraden. Zijn club houdt enkele kennismakingsavonden. Belangstellenden kunnen bridgen leren en lid worden.

HENGELO - De Nieuwe Lichting is een organisatie waar beginners het bridgen kunnen leren. Eerst is er een cursus, daarna kan men twee jaar oefenen. Vervolgens wordt de overstap gemaakt naar een andere vereniging. “Wij zijn een startersclub voor zes bridgeverenigingen uit Hengelo en Borne. De Nieuwe Lichting is ooit ontstaan, doordat de verenigingen niet in staat waren cursussen te organiseren”, zegt Lantink. Een krachtenbundeling was daarom noodzakelijk om nieuwe belangstellenden bridgen te kunnen leren. Nu begint er weer een nieuw seizoen. De cursus start in september, maar eerst zijn er twee kennismakingsavonden. Op 27 augustus om 20.00 uur in de Stefanshof aan de Grotestraat 207 in Borne en op 29 augustus om 20.00 uur in het Denksportcentrum aan de Cesar Franckstraat 36 in Hengelo. De kennismakingsavonden zijn gratis toegankelijk. Belangstellenden kunnen vervolgens besluiten mee te doen aan de cursus. Ook dan hoeft er nog niet meteen betaald te worden. “De eerste cursusavonden zijn gratis.” Lantink hoopt op de nodige belangstellenden in Borne en Hengelo. Bridgen is volgens hem goed voor de sociale contacten. Ook is het goed voor het ‘helder houden van je geest.’ Zoals bij alle sporten is het belangrijk de basisbeginselen goed te beheersen. Nieuwe belangstellenden worden niet direct in het diepe gegooid. Bij De Nieuwe Lichting spelen beginnende bridgers tegen elkaar. “De meeste bridgecursisten spelen het liefst direct met en tegen anderen. Om nog beter te starten bij een club hebben we als De Nieuwe Lichting ook een oefenclub. Daar spelen nieuwe leden onder begeleiding twee jaar om te oefenen. Wij zijn een startersclub. Bij ons kun je maximaal twee jaar lid zijn.”

Belangstellenden kunnen in september bij startersclub De Nieuwe Lichting terecht. De Nieuwe Lichting verzorgt met erkende docenten de bridgelessen voor de samenwerkende clubs in Hengelo en Borne. Vijf clubs in Hengelo en één in Borne. Meer info via een mail naar st.bridgestadhengelo@gmail.com of de site.

www.bridgestadhengelo.nl/home

Afbeelding
Drukbezochte Art Brut Biënnale in de Storkfabriek: kunst in rauwe vorm FOTO’S 2 uur geleden
Afbeelding
Travesía vice versa: Hengelose kunstenaars presenteren werk in Colombia 16 mei, 11:56
Afbeelding
Ongemak en herkenning in nieuwe performance-expositie in de Möllerwerf 15 mei, 12:11
Afbeelding
Benefietavond Beat the Mountain voor Alpe d’HuZes 14 mei, 13:00
Afbeelding
Toekomst bioscoop Hengelo nog onzeker na mislukte zoektocht 14 mei, 10:55
Afbeelding
Vrijwilligers van Samen Uit verrast met bijzondere avond in Schouwburg Hengelo 13 mei, 15:32
Afbeelding
Live muziek bij De Houtmaat van Sixpack en More Fun 13 mei, 11:47
Peter van Lange.
‘Spiritualiteit in het dagelijks leven’ met Peter van Lange 12 mei, 16:11