
Ramon tijdens een van de laatste repetities voor het grote examenconcert op dinsdag 21 juni in het Twickelcollege (foto: Linda Meijer)
(Foto: Linda Meijer)Hoor hoe goed Ramon de hoorn speelt
Zijn hele familie zit in de (blaas)muziek, dus het was niet heel gek dat Ramon Nijland ook een instrument zou kiezen. Het werd de hoorn en na jaren van studeren hoopt hij dinsdag 21 juni met een fantastisch concert af te studeren aan het conservatorium Zwolle.
HENGELO – Ramon Nijland (22) is zes als hij voor het eerst een hoorn ter hand neemt. “Mijn ouders zaten al bij muziekvereniging Excelsior en mij werd gevraagd welk instrument ik wilde spelen. Ik wilde absoluut iets anders spelen dan mijn moeder (dwarsfluit en sax) en vader (trompet en trombone) deden. Tijdens een open dag hoorde ik voor het eerst de hoorn; vanaf dat moment was ik direct verkocht.”
Conservatorium
Het bleek al snel dat Ramon enorm talentvol was en studeren aan het conservatorium was dan ook een logische stap. Waarom in Zwolle? “In Zwolle zitten twee docenten die heel gevarieerd lesgeven. Van René wilde ik het technisch spelen leren en van Stefan de rust tijdens het spelen leren beheersen.” Ramon begon in 2018 vol goede moed, totdat in 2020 corona genadeloos toesloeg. “Er waren ineens geen livelessen meer; studietechnisch was dat echt verschrikkelijk. Online is toch heel anders dan live, denk hierbij aan toonkwaliteit, klank en de juiste fraseringen. Mijn stage in het derde jaar ging ook niet door, dus dat was ontzettend balen. Daarnaast is connecties maken in orkest en muziek ook best wel cruciaal; maar ook dat lag stil.”
Toch heeft deze jonge hoornspeler na vier jaar studie de eindstreep weten te halen. “Ik studeer nog steeds elke dag een paar uur en nu zo vlak voor het examen misschien nog wel meer. Als je naar het conservatorium wilt, moet je sowieso doorzettingsvermogen hebben en hard willen werken. Ook moet je tegen kritiek kunnen. Maar zorg er vooral voor dat muziek niet als iets zwaars gaat voelen; je moet blijft genieten van het spelen van je eigen muziek.”
Aankomende dinsdag is het dan zover, dan kan Ramon laten zien wat hij tijdens zijn conservatoriumjaren allemaal heeft geleerd. “Het wordt een heel divers concert, waarbij ik niet alleen ga hoornspelen, maar ook mag dirigeren. Het hele Excelsiororkest speelt mee, onder wie ook mijn broer Stef en mijn moeder en Henk-Jan. Ik ga onder andere werken van Johan Sebastiaan Bach en Reinhold Glieré spelen, maar ook wat minder bekende namen, zoals Zsekely en Jan van der Roost komen voorbij.”
Ramons (gratis!) examenconcert vindt plaats op dinsdag 21 juni in het Twickelcollege te Hengelo (tevens locatiesponsor) en start om 20:00 uur (inloop 19:45 uur). Iedereen is van harte welkom!
www.eendrachtexcelsior.nl
Linda Meijer
Je moet blijft genieten van het spelen van je eigen muziek
-
MrWheelson wint Shopping Award
4 dagen geleden
-
Kleine beestjes bekijken
4 dagen geleden
-
Cursus Arabisch voor beginners met John Cremers komend najaar
4 dagen geleden
-
Sporten en bewegen in binnenstad
5 dagen geleden
-
Nieuwe glijbaan bij Preston Palace
5 dagen geleden
-
FC Twente opent met mooi oefenduel tegen Bon Boys
6 dagen geleden
-
Hét Wooncentrum heeft laatste trends
6 dagen geleden
-
Bieb zoekt voorlezers
6 dagen geleden
-
Easyslim.nu: Al 7 jaar dé succes-formule in de afslankbranche
6 dagen geleden
-
Rondkijken in Hengelose tuinen
6 dagen geleden
-
Mantelzorgcafé nu ook voor jongeren
6 dagen geleden
-
Mobiel blijven met brom-mobiel van Auto ter Riet
7 dagen geleden
-
Augen-Zentrum-Nordwest de modernste apparatuur
24 jun, 15:28
-
De Barok Bende brengt Les Indes Galantes van Rameau
24 jun, 15:27
-
Zes middagen films in Museum Hengelo
23 jun, 13:05
-
Kinderen van minima blij maken
23 jun, 13:03
-
Maud Roetgering terug bij de FC Twente Vrouwen
23 jun, 12:24
-
Fitter worden door goed te wandelen
22 jun, 12:00
-
Bijen aan het werk bij businesspark Hengelo
22 jun, 11:58
-
Geen lange wachtrijen maar direct vakantie vieren
22 jun, 11:54
-
Autoservice Jan Dekker gaat definitief stoppen per 1 augustus
21 jun, 18:58
-
Outlethal Twente: altijd verrassend!
21 jun, 13:56
-
Zomerconcert Cecilia
21 jun, 13:45
1
-
International Holland Piano Series
21 jun, 13:44
Nieuwsoverzicht
-
MrWheelson wint Shopping Award
4 dagen geleden
-
Kleine beestjes bekijken
4 dagen geleden
-
Cursus Arabisch voor beginners met John Cremers komend najaar
4 dagen geleden
-
Sporten en bewegen in binnenstad
5 dagen geleden
-
Nieuwe glijbaan bij Preston Palace
5 dagen geleden