
‘Ik vond het een superervaring’
AlgemeenHENGELO - KSO Cecilia was op bezoek in ‘t Iemenschoer. Voor de zeer moeilijk lerende kinderen van deze school in Hengelo werd muziek gemaakt. “Ze vonden het prachtig. Als orkest willen we ook maatschappelijk betrokken zijn”, zegt violiste en vakleerkracht Marianne Dom van’t Spijker.
De leden van Koninklijk Symfonie Orkest Cecilia genieten van muziek maken. Ze repeteren en geven concerten. Dat laatste deden ze pasgeleden ook op een school in Hengelo. Op ‘t Iemenschoer aan de Ruijsdaelstraat werd een miniconcert gegeven voor de leerlingen. “Dit is een school voor zeer moeilijk lerende kinderen. Zij komen nooit met muziek in aanraking. Nu konden ze een keer een muzikale ervaring opdoen”, zegt violiste en vakleerkracht Marianne Dom van’t Spijker. Zij is de organisator van dit project.
KSO Cecilia heeft in het verleden iets soortgelijks al eens georganiseerd op onderwijscentrum Het Roessingh in Enschede. Ditmaal werd gekozen voor ‘t Iemenschoer in Hengelo. Het doel is kinderen kennis te laten maken met muziek door het live en van dichtbij te ervaren. “We willen als orkest ook naar buiten treden en maatschappelijk betrokken zijn”, zegt Dom van’t Spijker. Muziekaanbod voor deze kinderen is er amper. Maar de vakleerkracht weet dat ze daar enorm van kunnen genieten. Dat deden ze die dag. “De leerlingen vonden het prachtig en genoten ervan. Sommigen werden er heel rustig door, anderen kregen spontaan de muzikale kriebels en willen het liefst zelf gaan spelen.” Ruim twintig orkestleden maakten muziek. Met strijkinstrumenten, blaasinstrumenten en klein slagwerk trokken ze door de school om in duo’s de klassen te bezoeken. “Ze trakteerden de leerlingen op waardevolle, muzikale momenten van spelen en luisteren. Ze voelden hoe het instrument trilt als de muzikant erop speelt, zongen samen liedjes en genoten van het samenzijn in de muzikale bubbel.” Ook de orkestleden genoten volgens de organisator. “Ze waren blij verrast door de openheid, de betrokkenheid en het enthousiasme van de leerlingen en leerkrachten. Een celliste vertelde me achteraf: “Het mooiste vond ik dat als een kind de hand op de cello legde, en ik een lage snaar aanstreek en het kind de trilling voelde, de zon doorbrak op het gezichtje, helemaal stralend.” Aan het einde van de muzikale ochtend kwamen de leerlingen naar de gymzaal voor een miniconcert onder leiding van oud-Cecilia-dirigent Daan Hillen. Het concert werd afgesloten met een lied.
Na de laatste noten en het applaus trakteerden de leerlingen de muzikanten op zelfgemaakte tulpen. “Ik vond het een superervaring. Dit fantastische project verdient aandacht en voortzetting”, zo liet een orkestlid weten. Wellicht krijgt dit initiatief navolging. “Er werd al gezegd dat we dit elk jaar zouden moeten doen.”







