
Volop koopjes op wijkdag Hasseler Es
AlgemeenDe inwoners van de wijk Hasseler Es hoeven zich zaterdag 6 juli niet te vervelen. Er is een wijkdag op het Cultuurplein voor Kulturhus Hasselo. “Met dertig kramen. De wijkdag is in de Hasseler Es, maar ook Hengeloërs uit andere wijken zijn uiteraard welkom.”
HENGELO - In de Hasseler Es wordt jaarlijks een wijkdag georganiseerd. Het is volgens de organisatie een gezellig uitje. “Elk jaar wordt daar een thema aan gekoppeld. Dit jaar hebben we gekozen voor kringloopgoederen en vintage”, zegt Arjen Hoogervorst namens de Culturele Commissie Hasselo. De wijkraad organiseert deze wijkdag. Dat gebeurt in samenwerking met de Culturele Commissie Hasselo. “We werken nauw samen in de Hasseler Es.” De jaarlijkse wijkdag had vorig jaar oude ambachten en streekproducten als thema. Twee jaar geleden ging het om sporten en bewegen. De organisatie hoopt uiteraard met een wijkdag in een behoefte te voorzien. Voor jong en oud moet er vermaak zijn. Hoogervorst zegt dat er voor deze wijkdag met kringloopgoederen en vintage veel belangstelling is. “We hebben plek voor dertig kramen. In een korte tijd waren die allemaal besproken. Voor een kraam hoeft niets betaald te worden. Mensen uit de wijk kunnen er gratis hun spullen verkopen. Het is wel een echte kringloopmarkt. Dus geen handel. Handelaren zijn er niet”, zegt Hoogervorst. Het is volgens hem een ‘interessante snuffelmarkt.’ Wijkbewoners en andere Hengeloërs kunnen zaterdag dus op koopjesjacht gaan bij de dertig kramen. “Er worden allerlei soorten goederen te koop aangeboden waaronder speelgoed, boeken en leuke hebbedingetjes”, aldus Hoogervorst. Tweedehands kleding is er ook. “Er is volop keuze op deze markt waar iedereen kan rondsnuffelen om iets leuks op de kop te tikken.” De organisatie zorgt er ook voor dat kinderen zich kunnen vermaken. Zij kunnen zich iets verderop uitleven op het speelveld. Daar worden drie grote springkussens opgesteld. “Ook kunnen ze dansen op de speelweide. Met klimmen, springen en dansen kunnen ze zich mooi uitleven.”
De wijkdag in de Hasseler Es op zaterdag 6 juli begint om 11.00 uur en duurt tot 16.00 uur. De markt met de kringloopgoederen en vintagemarkt is op het Cultuurplein voor Kulturhus Hasselo aan de Henry Woodstraat 62. Kijk op de site voor meer activiteiten bij Kulturhus Hasselo.
www.wijkcentranoord.nl/kulturhus-hasselo/programma







