Afbeelding

Kunst, wetenschap en participatie in tentoonstelling MUTATIE

Cultuur

HENGELO - In EMMA 11, aan de Emmaweg 11 in Hengelo, wordt de tentoonstelling MUTATIE: transformatie, controleverlies en onomkeerbaarheid gepresenteerd, waarin kunst en wetenschap samenkomen in een onderzoek naar verandering en ongrijpbare processen in mens en brein.

De tentoonstelling is ontwikkeld door de kunstenaars Birgit Kannengießer, Margit Rusert, Zoé Pehlke, Hendrik Spiess en Ricardo Liong-A-Kong. De groep heeft zich verdiept in het thema mutatie door gesprekken te voeren met wetenschappers uit de filosofie, neurobiologie en cognitieve wetenschappen van de Universiteit van Osnabrück. Vanuit deze uitwisseling is een reeks artistieke onderzoeken ontstaan die eerder al op verschillende locaties in Duitsland zijn gepresenteerd, waaronder KunstSprung – KunstvermittlungsRaum en het Kunstquartier BBK in Osnabrück. 

De presentatie in EMMA 11 vormt de derde fase van dit project. Een belangrijk onderdeel van de tentoonstelling is de gezamenlijke installatie Liebewicht, waaraan tijdens de expositie zowel de kunstenaars als bezoekers kunnen bijdragen. 

De tentoonstelling is te bezoeken op 30 en 31 mei, en op 6 en 7 juni, van 14.00 tot 18.00 uur. Op de zondagen 31 mei en 7 juni vindt om 16.00 uur een performance plaats.

Afbeelding
Uit het verleden van Hengelo: Oude Algemene Begraafplaats 1553 1 uur geleden
De voorlichtingsdag vindt plaats bij Wijkhuys Nijverheid aan de Wilderinksstraat 5-9.
Voorlichtingsdag Van Raam fietsen: ontdek welke fiets bij jou past 4 uur geleden
Tijdens deze reprisetour spelen acteurs Thomas Höppener en Fjodor Jozefzoon de rollen van Kevin en Bryan. Foto: Mark Bolk
Een ontroerend eigentijds stuk: A Case for the Existence of God 7 uur geleden
Afbeelding
Waardering Hengelose binnenstad blijft stabiel 24 mei, 13:40
Afbeelding
Rommelmarkt bij de Kasbah: deelnemers gezocht 24 mei, 10:28
Afbeelding
VISles voor de leerlingen van groep 7 van ‘t Eimink 23 mei, 13:34
Afbeelding
Music & Movies bij Filmhuis Hengelo 23 mei, 10:30
Afbeelding
Jong en oud ontmoeten elkaar aan tafel via de Wensboom Hengelo FOTO’S 22 mei, 12:54